بازگشت به صفحه نخست

گزراش نمایشگاه بین‌المللی تورهای خروجیCOTTM 2010 پکن چین

گزارش نمایشگاه بین‌المللی تورهای خروجیCOTTM 2010 پکن ، چین

هرساله نمایشگاههای زیادی در زمینه گردشگری درسطح دنیا برگزار می شود و عرضه کنندگان تورهای مسافرتی از سراسر دنیا جهت بازاریابی و ورود گردگشگر به کشورشان تلاش می کنند.

نمایشگاه بین المللی تورهای خروجی COTTM 2010 تنها نمایشگاه تجارت متقابل و تورهای خروجی در کشور چین می‌باشد که هرساله به مدت سه روز در مرکز نمایشگاهی تجارت جهانی (China World Trade Center ) در شهر پکن برگزار میشود. نمایشگاه تورهای خروجی پکن که یک نمایشگاه صد درصد B2B و outbound می‌باشد و برای ششمین سال متوالی از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ آوریل در چین برگزار خواهد شد. نمایشگاه گردشگری بین‌المللی COTTM مکانی مناسب جهت برگزاری مذاکره و ملاقات های حرفه ای با فعالان و متخصصین صنعت گردشگری می‌باشد.شرکت ایرانگردی مارکوپولو امسال در نمایشگاه گردشگری چین حضور پیدا کرد تا در عرصه بین المللی و با نام مارکوپولو بتواند توریست ها را از سراسر جهان به ایران دعوت کند.

امیرحسین جعفری مدیرعامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو که به نمایندگی از گروه مارکوپولو در نمایشگاه چین حضور پیدا کرده اند در رابطه با کشور چین می گویند: چین کشوری است در شرق آسیا ، چین پر جمعیت ترین و یکی از وسیعترین کشورهای جهان است . پایخت آن پکن می باشد، شانگهای مهمترین شهر و بندر آن است . نام چین از نام خاندان سین گرفته شده است ، که بر این کشور فرمان می راندند. چین تاریخ کهنی دارد. گاهی به گونه یکپارچه و گاهی به مانند چند کشور جدا از هم بوده‌است.

امیرحسین جعفری همچنین در رابطه با گردشگری در چین گفت، طی سالهای اخیر چین با سرمایه گذاری و اتخاذ

سیاستهای مناسب در عرصه صنعت گردشگری توانسته است عنوان چهارمین مقصد گردشگری جهان را نصیب خود سازد . در این راستا میزان درآمد چین از راه گردشگری در سال ۲۰۰۶ میلادی به بیش از ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید . شایان ذکر است با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی مردم ، بر شمار گردشگران چینی که به خارج از این کشور سفر می نمایند نیز هر ساله افزوده می گردد به گونه ای که تعداد این گردشگران در سال ۲۰۰۵ به بیش از ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر رسیده است . بطوریکه سازمان گردشگری پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۰ آمار سفرهای خروجی به ۱۰۰ میلیون برسد و این کشور به چهارمین صادر کننده توریست در دنیا تبدیل شود . گردشگران چینی که کشورهای آسیای غربی نظیر ایران را برای سفر انتخاب می نمایند عمدتا’کسانی هستند که پیش از این چندین سفر خارجی دیگر انجام داده اند و از نظر سطح تحصیلات و توانایی مالی در مرتبه بالاتری از همگنان خود که کشورهای غربی را برای سفر انتخاب می کنند قرار می گیرند . و گردشگران ترجیح می دهند در سفر خود از اماکن و جاذبه هایی بازدید نمایند که کمتر می توان مشابه آنها را در کشورهای غربی نظاره گر بود و این فرصتی است برای ما که بتوانیم در بازار چین فعالیت کرده و علاقمندان به سفر در این کشور را به ایران دعوت نمایئیم.

- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری پرشیا تراول مارت
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مارکو پولو
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آیتو
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ایران دوستان
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری گشت تور شیراز
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ایرمان پارس سیاحت
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری والا پارسیان
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری راستین سیر
- هتلهای زنجیره ای مهر یزد

همچنین کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه عبارتند از:
-استرالیا – آذربایجان – مصر- گرجستان – آلمان – غنا – هنگ کنگ – مجارستان – ا یران – جامائیکا – قزاقستان – لیتوانی – فیلیپین – رومانی – روسیه – سنگاپور – اسلوانی – اسلواکی – تایلند – ترتینیداد توباگو – اوگاندا – انگلستان – اوکراین – آمریکا – زامبیا – زیمبابوه – اندونزی – ژاپن – ویتنام – ازبکستان – بوتان – فرانسه – کوبا – کرواسی – کانادا – اردن – فیجی – کنیا – ترکیه – هندوستان – ماکائو – تانزانیا – امارات متحده عربی – آ نتیگوا و باربودا – گوام – موزامبیک – نامبیا – تونس – آ فریقا – کامبوج – کرواسی

بازدید کنندگان از این نمایشگاه نام مارکوپولو را یک نام بین المللی و پر از معنا و مفهوم در زمینه سفر می دانستند و از غرفه شرکت ایرانگردی مارکوپولو استقبال زیادی شد،در این غرفه از میهمانان با پسته ایرانی و سایر شیرینی ها پذیرایی به عمل آمد و به همه علاقمندان پکیج های سفر به ایران ارائه شد و با توجه به رشد روز افزون علاقمندان به سفر از چین به سایر کشورها،ایران می تواند یکی از مقاصد خیلی خوب چینی ها باشد.

ارسال نظر

* نام:
* ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت :