بازگشت به صفحه نخست

بزرگ‌ترین تور کویر مصر ایران با ابتکار مارکوپولو برگزار شد

بزرگ‌ترین تور کویر مصر ایران با ابتکار مارکوپولو برگزار شد

شرکت ایرانگردی مارکوپولو که یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ مارکوپولو است، طی روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ مهرماه ۱۳۸۹، بزرگ‌ترین تور آشنایی با کویر مصر را با حضور بیش از ۱۳۰ نفر از دست‌اندرکاران دفاتر خدمات مسافرتی شامل مدیران عامل، مدیران تور و کارمندان فروش برگزار کرد. در این سفر کویری بیش از ۳۰ آژانس مسافرتی شرکت کردند و علاوه بر آگاهی از پکیج‌های تور کویر مصر، محیطی دوستانه و صمیمی جهت آشنایی کارمندان فروش آدفاتر خدمات مسافرتی فراهم شد.

امیرحسین جعفری، مدیرعامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو در رابطه با این برنامه گفت: “داشتن اطلاعات کافی و بازدیدهای حضوری از جاذبه‌های گردشگری به منظور توسعه تورگردانی انبوه داخلی، یک امر اجتناب‌ناپذیر است. با توجه به رونق تورهای طبیعت‌گردی طی سال‌های اخیر این نیاز احساس می‌شد که کارشناسان فروش تور در این زمینه آموزش ببینند تا با شناخت کامل از وضعیت کنونی امکانات اقامتی منطقه، مسیر تردد، شتر سواری و روستاهای منطقه کویر مصر و خور و بیابانک بتوانیم تورهای طبیعت گردی کویر مصر را در سطحی متفاوت برگزار کنیم.”

تور بزرگ کویر مصر چهارشنبه شب مورخ ۲۸ مهر ماه از مقابل ساختمان مارکوپولو و در قالب ۳دستگاه اتوبوس شروع شد و پس از سپری کردن مسیر تهران – قم – کاشان – نائین به انارک و روستای گرمه رسید. در صبح روز پنج‌شنبه، مسافران صبحانه را در مهمانسرای “آتشونی” و به صورت سنتی میهمان “مازیار آل داوود” بودند. مازیار که اولین اقامتگاه روستایی را ۱۰ سال پیش در روستای گرمه و در نزدیکی کویر مصر به وجود آورده، از عشق و علاقه خود به کویر برای نمایندگان آژانس‌های مسافرتی سخن گفت.

پس از دیدار از اقامت‌گاه مازیار که یک خانه کاملا سنتی است، گروه ۱۳۰ نفری در ادامه سفر به سوی دریاچه نمک رفتند. پس از بازدید از دریاچه نمک، این گروه بزرگ جهت صرف ناهار و اقامت به هتل “بالی”، تنها هتل منطقه کویر منتقل شدند. هتل بالی با داشتن ۲۰ باب اتاق تنها هتل منطقه کویر مصر است که رزرواسیون اتاق‌های آن را مارکوپولو انجام می‌دهد.

این کاروان کویری، عصر روز پنجشنبه را در دیدار از روستای مصر  فرحزاد و شتر سواری روی تپه‌های ماسه‌ای سپری کردند که یکی از مهیج‌ترین قسمت‌های سفر بود. شب هنگام با رصد ستاره‌ها توسط تلسکوپ و شاهنامه خوانی در بارانداز طباطبایی در روستای فرحزاد، برنامه‌ها ادامه پیدا کرد.

سید هاشم طباطبائی که بارانداز طباطبائی را بنا کرده می‌گوید: “تا به حال تعداد ۱۳۰ نفر را در کویر در قالب تور ندیده بودم.” گفتنی است که وی در میهمان‌نوازی از مسافران، تلاش بسیار کرد. هم‌زمان، مازیار آل داوود با ساز خود به نام “دی جی ری دو” در پنجشنبه شب کنسرت کوچکی برای مسافران کویر ترتیب داد.

کاروان کویر، روز جمعه پس از ترک هتل به سوی جندق به راه افتاد و از قلعه ساسانی بازدید کرد.

بعد از آن، گروه مسافران ناهار را که چلو گوشت شتر بود در خانه محلی روستای “هُد”، واقع در سه کیلومتری جندق میل کردند و از راه دامغان به تهران بازگشتند.

در این سفر نمایندگانی از آژانس‌های مسافرتی تعطیلات،گالیور، سیاره توریستی، کیان، پوریان سیر، درنا گشت، سیره، مرغاب، بزرگان گشت، مژده، الکا سیر، پارسیان مهر گشت، سروینه پرواز، شاهکار سفر، زمان پرواز، موج سفر، ستاره ونک، گل گشت، راستین سیر، ارگ جدید، توربان، باستان، نیکنام، ستاره شرق، پرسین، هوا مسیر، ارفع، گشت آسا، زرگان گشت، پرواز ابریشم، اشکوری، آذرگشت ملکی حضور داشتند.

ارسال نظر

* نام:
* ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت :